Historia android
0 (0)

Historia android

Uwaga aplikacja nie zgadza się z wybranym urządzeniem dla Celkon Campus A10

Opis:

Android i Google

Historia rozpoczęła się w październiku 2003 roku, w stanie Kalifornia. Podczas gdy Andy Rubin, Rich Miner, Nick Sears oraz Chris White - pochodzi z telekomunikacyjnego gigantów (Dander, Wildfire, T-Mobile, WebTV) - startup założony do tworzenia aplikacji dla telefonów komórkowych firmy ustroystv.Novoispechennoy nadano imię Android.Cherez dwa lata w lipcu 2005 r., firma widzi Google, i kupuje go za nierejestrowaną kwoty. Założyciele kontynuować pracę w Android Inc, ale pod kontrolą giganta internetowego. David Lowe, wiceprezes ds. rozwoju korporacyjnego dla Google nazywa zakup "lepszą ofertę» Google.

Rozwój i produkcja

Na początku listopada 2007 r. Google ogłosił utworzenie własnego systemu mobilnego, open source pod nazwą Android.Odnovremenno ta została oparta sojusz Open Business Handset Alliance, które obejmuje takie firmy jak Google, HTC, Intel, Motorola, Qualcomm, Samsung , LG, T-Mobile, Nvidia, Wind River Systems i inne. Jego celem jest rozwój otwartych standardów dla urządzeń mobilnych. Na 12 numer ukazał się pierwszą wersję Android SDK (m3-rc20a), a po Google ogłosił konkurs «Android Wyzwanie Developer", z funduszu nagród w wysokości 10 mln USD. Zadaniem konkursu - stworzyć swoją ulubioną aplikację mobilną. Imprezy odbyły się w 2008 roku i zakończył się 50 finalistów do nagrody nagród dużych gotówkowych (25-275 tysięcy dolarów) 0,23 wrzesień 2008 idzie SDK Androida 1.0 R1, a miesiąc Open Handset Alliance opublikowała kod źródłowy systemu uwalniania Android.V obejmuje zarówno system operacyjny i middleware i kluczowych aplikacji end napisany w Javie. Całkowity kod źródłowy Android GB na 2,1. "Preferowanych" licencji w kodzie źródłowym jest Android Apache License code 2.0.Iskhodny jest dostępny na platformie Android source.android.comNa następnego dnia trafił do sprzedaży pierwszy smartfon działa na systemie operacyjnym Android 1.0 «Applebread "(apple pie). system oparty na jądrze Linux 2.6.25. . Wyrób jest produkowany przez HTC i nosił nazwę T-Mobile G1 (HTC Dream) Również w tym dniu, zostało ogłoszone na otwarcie Android Market - aplikacje internetowe zakupy z Google.

Problemy spółki

Nie bez problemów. W październiku 2010, Oracle pozwał Google. Prawnicy Oracle twierdzi, że kod źródłowy Androida zawierający opatentowanych elementów Oracle, i zażądał odszkodowania za szkody w wysokości 2,6 mld dollarov.Posle przesłuchań kilku, sąd wydał decyzję w sprawie zmiany wysokości odszkodowania, wskazując punkt początkowy 100000000 przedstawicieli dollarov.Pozzhe z Google zwróciła się do agencji Departamentu Handlu USA (USPTO), do przeglądu roszczeń oprogramowania giganta.I, wydaje się, próba był bardzo udany: w trakcie ponownego badania USPTO odrzucił 17 z 21 zastrzeżeń patentowych. Rozprawa, która może zamknąć sprawę planowane jest na październik 2011 goda.V samym miesiącu Steve Jobs Android oskarżony o "fragmentacji". W swojej opinii w sprawie operacyjnego Android zbyt wielu urządzeń, jest przeszkodą w rozwoju aplikacji dla tego systemu operacyjnego.

Dzisiaj Android

Na początku 2011 roku ogłoszono trzecia wersja systemu Android - Honeycomb. Wydany 22 lutego. System ten ma na tabletki. Wersja C 3.1 możliwość podłączenia i dodaj-USB-ustroystva.Byl całkowicie przeprojektowany interfejs, stało się bardziej odpowiednie dla dużych przyszłości ekranov.No nie jest na miejscu, a teraz 10 maja 2011 na konferencji Google I / O 2011 został ogłoszony z systemem Android 4.0.Iz znane zmiany należy zauważyć, że w wersji 4.0 jest utrzymywana dla tabletek i PDA i innych urządzeń na podstawie deklarowanej Android.Takzhe optymalizacji systemu wielordzeniowych.

To jest ciekawe

A tak na końcu artykułu - kilka ciekawych faktów:
 • Na początku 2011 r. liczba wniosków przekroczyła 200.000
 • Użytkownicy Androida średnio są mężczyźni, często młodzi - 75%, 54% w wieku poniżej 35 lat, od 55 lat i powyżej - 8%.
 • Odnotowano ponad 150 milionów aktywacji urządzeń w oparciu o Android OS
 • Każda wersja systemu nosi nazwę deseru
rs Dzięki za habrahabr artykułu


  Reklama

  Historia android dla Celkon Campus A10

  2011/09/08 00:01

  Celkon Campus A10 Wersja: Android 4.2.2 (Jelly Bean)
  Procesor główny: )
  Ekran: 3.50", 320x480
  Rozmiary: mm

  Podobne:
  © 2011-2019 mob-core.com  |