dlaczego zepsuć swój telefon z Androidem
0 (0)

dlaczego zepsuć swój telefon z Androidem

Uwaga aplikacja nie zgadza się z wybranym urządzeniem dla Celkon Campus A10

Opis:

Większość producentów oferuje własne opcje powłoki, aby ułatwić życie użytkownikom. Daje to wyniki, nie bez powodu w IV kwartale 2010 r. Android stał się najlepiej sprzedającym się systemem operacyjnym. Ale z uwagi na fakt, że kod systemu operacyjnego jest otwarty, to jednak Android stał się natywny dla wszystkich techno-manów i techno-techników. Jaki prawdziwy geek nie chce być rootem (superużytkownikiem)? Dlatego w środowisku hakerów Androida po wydaniu kolejnego nowego telefonu istnieje rodzaj konkurencji - kto będzie w stanie ominąć ochronę i szybciej złamać telefon. To znaczy, uzyskaj uprawnienia administratora. Nie trzeba dodawać, że czasami telefony „psują się” jeszcze przed oficjalną premierą. Niektórzy producenci (HTC, Motorola) próbują sobie z tym poradzić, proponując nowe metody ochrony. Ale jak wiadomodo każdej blokady znajduje się klucz główny. Oczywiście taki hack jest najczęściej, chociaż nie zawsze oznacza utratę gwarancji na telefon. Dlatego „zrootowanie” smartfona to tylko rozważenie zalet i wad. Być może nie ma sensu rozmawiać o metodach uzyskiwania uprawnień administratora - są one specyficzne dla każdego telefonu i można je łatwo znaleźć w Internecie. Ostatnio procedura ta stała się tak prosta, jak to możliwe, najczęściej wystarczy pobrać specjalną aplikację na swój telefon (ZxRoot, root OneClick) i nacisnąć tylko jeden przycisk. Ale głównym pytaniem nie jest sposób rootowania, aby zrozumieć, dlaczego jest potrzebny. Postaramy się porozmawiać o głównych zadaniach, które można rozwiązać za pomocą „koleinowania” telefonu.nie ma sensu rozmawiać o metodach uzyskiwania uprawnień administratora - są one specyficzne dla każdego telefonu i można je łatwo znaleźć w Internecie. Ostatnio procedura ta stała się tak prosta, jak to możliwe, najczęściej wystarczy pobrać specjalną aplikację na swój telefon (ZxRoot, root OneClick) i nacisnąć tylko jeden przycisk. Ale głównym pytaniem nie jest sposób rootowania, aby zrozumieć, dlaczego jest potrzebny. Postaramy się porozmawiać o głównych zadaniach, które można rozwiązać za pomocą „koleinowania” telefonu.nie ma sensu rozmawiać o metodach uzyskiwania uprawnień administratora - są one specyficzne dla każdego telefonu i można je łatwo znaleźć w Internecie. Ostatnio procedura ta stała się tak prosta, jak to możliwe, najczęściej wystarczy pobrać specjalną aplikację na swój telefon (ZxRoot, root OneClick) i nacisnąć tylko jeden przycisk. Ale głównym pytaniem nie jest sposób rootowania, aby zrozumieć, dlaczego jest potrzebny. Postaramy się porozmawiać o głównych zadaniach, które można rozwiązać za pomocą „koleinowania” telefonu.Postaramy się porozmawiać o głównych zadaniach, które można rozwiązać za pomocą „koleinowania” telefonu.Postaramy się porozmawiać o głównych zadaniach, które można rozwiązać za pomocą „koleinowania” telefonu.

Zadanie nr 1. Wykonywanie zrzutów ekranu

Z jakiegoś powodu programiści Androida uważali, że tylko programiści będą musieli robić zdjęcia z ekranu telefonu. Dlatego w większości telefonów (z wyjątkiem serii Samsung Galaxy), aby zrobić zrzut ekranu, musisz pobrać narzędzia programisty (Android SDK) i podłączyć telefon do komputera. Oczywiście nie zawsze jest to wygodne. W przypadku „zrootowanych” telefonów istnieje kilka aplikacji, które rozwiązują ten problem. ShootMe (bezpłatny)  to prosty i wygodny program, który pozwala robić zrzuty ekranu „potrząsając” telefonem lub po „głośnym krzyku” do telefonu. Zdjęcia zapisywane są na karcie pamięci. Ogłoszono również obsługę usuwania screencastów. Picme (bezpłatny) - wykonuje to samo zadanie, ale ułatwia życie użytkownikowi. Teraz nie musisz krzyczeć na telefon - po prostu przejdź przez sieć (możesz nawet przez Internet) na adres, który zostanie wyświetlony, a zrzut ekranu jest już na komputerze.

Zadanie nr 2. Przydział pamięci dla aplikacji

Niestety Google i wielu producentów telefonów nie spodziewało się, że użytkownicy mogą potrzebować kilkudziesięciu aplikacji jednocześnie. A może po prostu nie wzięli pod uwagę, że wraz z rozwojem systemu operacyjnego aplikacje na niego staną się bardziej obszerne. Dlatego wielu użytkowników bardzo szybko widzi ostrzeżenie o wyczerpaniu pamięci wewnętrznej urządzenia. A gdy tak się dzieje, telefon zaczyna się źle zachowywać, a nawet może odmówić przyjęcia SMS-a. Ten problem został częściowo rozwiązany w najnowszych aktualizacjach systemu operacyjnego Android, umożliwiając przenoszenie aplikacji na kartę pamięci. Ale nie wszystkie aplikacje można przenieść, a użytkowników wciąż jest niewielu. „Przekierowany” telefon umożliwia przesyłanie wszystkich aplikacji bez wyjątku. Ponadto wiele oprogramowania firm trzecich pozwala przenosić pamięć podręczną systemu na kartę pamięci,co pozwala zwolnić ponad 150 MB w pamięci wewnętrznej urządzenia. Aby kontrolować lokalizację instalacji programów, możesz użyć programuMove2SD Enabler (bezpłatny) .

Zadanie nr 3. Kupowanie aplikacji w Android Market

Z jakiegoś powodu Google w połączeniu z Open Handset Alliance Ukraine nie podobało się. Dla nas płatne aplikacje w Android Market nie są jeszcze dostępne. Ale pomimo przytłaczającego rozpowszechnienia piractwa często chce się kupić taki czy inny program, choćby po to, aby podziękować autorowi za jego pracę. A wtedy przyda się tylko podstawa telefonu. Dzięki dwóm podobnym programom, Market Enabler (bezpłatny, darowizna)dostęp do rynku (bezpłatny)Możesz „oszukać” Android Market, przedstawiając się jako obywatel Rosji, Stanów Zjednoczonych lub innego kraju, dla którego płatne aplikacje są już dostępne. Pierwszy jest dostępny bezpośrednio w Android Market, drugi - na odpowiedniej stronie. Zasada ich pracy jest taka sama. Wybieramy, który operator ma emulować i, voila, płatne aplikacje oraz możliwość ich zakupu pojawia się na rynku. Waluta zależy od wybranego operatora.

Zadanie nr 4. Oprogramowanie firm trzecich

Czy producent postanowił już nie publikować aktualizacji swojego ulubionego telefonu? A może istnieje chęć rozproszenia telefonu, dodania brakujących funkcji, zainstalowania na urządzeniu czystego Androida, powłoki NTS Sence lub Samsung Toughch Wiz? A może słyszałeś o słynnym hakerze Cyanogen, który zbiera oprogramowanie układowe, na którym telefony działają znacznie szybciej i działają dłużej na baterii? Następnie bezpośrednia ścieżka do specjalistycznych forów na Androida. Najpopularniejszy w rosyjskojęzycznej przestrzeni http://w3bsit3-dns.com/forum, aw skali globalnej - http://forum.xda-developers.com. Łatwo jest znaleźć maksymalną liczbę różnych programów dla prawie każdego telefonu i wszystkich możliwych funkcji. Czasami jest to naprawdę pomocne. Samsung Galaxy Tab w oprogramowaniu firm trzecich przyspiesza prawie dwukrotnie.Najczęściej oprogramowanie firm trzecich jest instalowane za pośrednictwem tak zwanego trybu odzyskiwania. Zainstaluj odzyskiwanie zewnętrzne, zrób pełną kopię zapasową systemu i wybierz właściwą. oprogramowanie pomoże ci zaprogramować Rom Managera. Rozpoczynając trudną drogę przez oprogramowanie firm trzecich, zdecydowanie zalecamy zaopatrzenie się w program Titanium Backup, który zapisze wszystkie zainstalowane aplikacje z danymi, a także ustawienia systemowe, na przykład słownik użytkownika lub hasło do punktów Wi-Fi na karcie pamięci. Możesz także skonfigurować automatyczne tworzenie kopii zapasowych wszystkich aplikacji i ustawień zgodnie z harmonogramem.który zapisze wszystkie zainstalowane aplikacje z danymi, a także ustawienia systemowe, takie jak słownik użytkownika lub hasło do punktów Wi-Fi na karcie pamięci. Możesz także skonfigurować automatyczne tworzenie kopii zapasowych wszystkich aplikacji i ustawień zgodnie z harmonogramem.który zapisze wszystkie zainstalowane aplikacje z danymi, a także ustawienia systemowe, takie jak słownik użytkownika lub hasło do punktów Wi-Fi na karcie pamięci. Możesz także skonfigurować automatyczne tworzenie kopii zapasowych wszystkich aplikacji i ustawień zgodnie z harmonogramem.ZADANIE 5. Blokowanie reklam. Większość programistów umieszcza na nich reklamy, aby odzyskać koszty tworzenia bezpłatnych aplikacji. To oczywiście ich prawo, ale czasami reklama jest bardzo trudna lub po prostu irytująca. Na szczęście na zrootowanym telefonie możesz pozbyć się większości banerów w aplikacjach. Pomoże w tym program Adfree na Androida, który po prostu blokuje dostęp smartfona do serwera reklam. WYNIKI.Wymieniliśmy główne zadania, które można rozwiązać, uzyskując dostęp do konta roota na smartfonie z Androidem. Jak widać, wśród nich nie ma nic istotnego i można zrobić to, co podał producent. W związku z tym uzyskanie uprawnień administratora nie może być nazywane podstawowym lub przynajmniej niezbędnym zadaniem dla kupującego. To tylko sposób na rozszerzenie funkcjonalności Twojego urządzenia.

Reklama

dlaczego zepsuć swój telefon z Androidem dla Celkon Campus A10

2011/02/28 19:34

Celkon Campus A10 Wersja: Android 4.2.2 (Jelly Bean)
Procesor główny: )
Ekran: 3.50", 320x480
Rozmiary: mm

Podobne:
© 2011-2019 mob-core.com  |